دوشنبه, ۱۶ اردیبهشت,۱۳۹۸

تبلیغات پوش نوتیفیکیشن

تبلیغات پوش نوتیفیکیشن :

در تبلیغات پوش موبایل، شما می‌توانید پیام‌ها و تصاویری را به صورت نوتیفیکیشن گوشی برای مخاطبان خود ارسال کنید.
این نوع تبلیغات دو مزیت بسیار بزرگ برای شما دارد. اولین مساله اینکه مطمئن هستید کاربران گوشی‌های هوشمند را هدف قرار می‌دهید. دومین مساله هم اینکه مطمئن هستید که تبلیغات شما خوانده خواهد شد. ما همه اعلامیه‌های گوشی خود را با دقت مطالعه می‌کنیم.

پوش نوتیفیکیشن چیست ؟

اینترنت و ابزارها و روش های بازاریابی اینترنتی هر روز در حال تغییر و تحول هستن، برخی ابزار ها با گذشت زمان منسوخ می شن و برخی ابزارهای جدید به وجود میان، برخی روش ها تغییر می کنن و فرم پیاده سازی اونها عوض می شه.

یکی از روش‌های بازاریابی آنلاین که نسبت به برخی از روش‌های قدیمی دیگر مانند ایمیل مارکتینگ، عمر کوتاهی داره و جدیدتر هست «نوتیفیکیشن مارکتینگ» نام داره که به ابزار اون «پوش نوتیفیکیشن Push Notification» می‌گن.

معنی فارسی کلمه Notification می‌شه اطلاع، اطلاعیه، اعلان، خبر، تذکر و آگاهسازی.

احتمالا اپلیکیشن‌های موبایلی‌ای رو دیدین که پس از نصب اون روی موبایل‌تون، وقتی که یک نسخه جدید از اپلیکیشن ارائه می‌شه، یک اعلان یا نوتیفیکیشن برای شما ظاهر می‌شه و شما رو مطلع می‌کنه. یا مثلا از جشنواره‌ها و تخفیف‌ها برای ارتقا برنامه به نسخه پولی، خبر می‌ده.

یا برخی بازی‌ها مانند بازی پو (Pou) که وقتی پو، گرسنه می‌شه، خوابش میاد و … نوتیفیکیشنی ظاهر می‌شه و شما رو از این مورد آگاه می‌کنه تا به پو، غذا بدین، بخوابونینش و … !

تبلیغات پوش نوتیفیکیشن شیوه ای جدید برای برقراری ارتباط میان توسعه دهندگان برنامه های موبایلی ( اپلیکیشن ها ) و کاربران شان است . از ابزارهای قوی برای جلب توجه کاربران اپلیکیشن‌های موبایل، ارسال پوش نوتیفیکیشن (Push Notification) به آنها است. منظور از پوش نوتیفیکیشن محتوایی متنی , تصویری یا صوت و ویدئو است که به سمت گوشی نصب کننده اپلیکیشن فرستاده می‌شود و مخاطب یا همان نصب کننده اپلیکیشن از پیام ارسالی شما مطابق با تنظیماتی که در گوشی موبایل خود برای نمایش نوتیفیکیشن یا زنگ هشدار قرارداده است باخبر میشود.

ارسال نوتیفیکیشن در شبکه های موبایلی کاربردهای گوناگونی دارد ولی یکی از مهمترین کاربرد های آن ارسال تبلیغات انبوه به گوشی های موبایل است .

اپلیکیشن های محبوب با موضوعات متنوع توانسته اند مخاطبان خاصی را برای خود جذب کنند و البته خودشان هم برای جذب کاربر جدید نیاز به تبلیغات دارند و بهترین شیوه برای معرفی کسب و کار و حتی معرفی یک اپلیکیشن , تبلیغات پوش نوتیفیکیشن یا همانارسال نوتیفیکیشن در شبکه موبایلی است. این شیوه از تبلیغات محبوبیت بسیاری در میان کسب و کارها , خصوصا صاحبان رسانه های اجتماعی پیدا کرده است چراکه همراه با محتوای جذابی که برای صدها یا میلیون ها کاربر ارسال میکنند , لینک ورود به وب سایت و یا ورود به صفحه رسانه اجتماعی شان را نیز ارسال میکنند .

شرکت فراتهران از این شیوه جدید برای ارسال پیام های تبلیغات مشتریانش استفاده میکند و صاحبان کسب و کار جهت جذب مشتری جدید و افزایش فروش خود و یا جذب مخاطب برای رسانه اجتماعی شان از این شیوه برای ارسال پیام انبوه تبلیغاتی استفاده میکنند. تبلیغات پوش نوتیفیکیشن با هدف تبلیغات با ترفندهای متفاوتی انجام میگیرد و ویژگی های منحصربفردی دارد که سایر روشهای تبلیغات آنلاین از آن بی بهره اند.

انواع روشهای ارسال نوتیفیکیشن :

همانطور که از نامش پیداست شما متنی کوتاه را بهمراه تصویری با سایز کوچک در حد ۲۴تا۳۲پیکسل را برای کاربران ارسال میکنید و آنها با اطلاع از دریافت این پیام در صورت تمایلشان میتوانند از بخش بالای گوشی خود به پیام شما مراجعه و در صورتیکه به جایی لینک شده باشد به آن مراجعه کنند . این شیوه بیشتر برای صاحبان اپلیکیشن های موبایلی جهت ارتباط مستمر و مداوم با کاربرانشان جهت یادآوری بروزرسانی ها یا پیام های مهم کاربرد دارد .

پوش نوتیفیکیشن آیکون و متن بلند

ارسال تصویری کوچک بهمراه عنوانی (۴یا۵کلمه ای) و متنی معادل ۲۰ تا ۳۰ کلمه را اصطلاحا نوتیفیکیشن آیکون و متن بلند مینامند. این شیوه نیز همانند روش آیکون با متن کوتاه بیشتر برای ارتباط میان صاحبان اپلیکیشن ها و کاربرانشان دارد. این شیوه به جهت هزینه اندکش برای ارسال تبلیغات انبوه به موبایل نیز کاربرد دارد.

یکی از کاربردهای این روش نصب تضمینی اپلیکیشن موبایل می باشد که امروز بین تمامی صاحبان اپلیکیشن بسیار رایج شده است .

نوتیفیکیشن متنی بنری ( ویژه )

ارسال آیکون بهمراه بنری همراه با عنوان و توضیح را نوتیفیکیشن بنری مینامند. این روش در ارسال انبوه پیام تبلیغاتی و یا پیام های با اهمیت که قصد اطلاع رسانی سریع در آن وجود داشته باشد , استفاده میشود. تبلیغات پوش نوتیفیکیشن به دلیل محدودیت اپلیکیشن های معتبر با طبقه بندی موضوعی , جغرافیایی یا سن و جنسیت بسیاری از کسب و کارها و برخی از شرکتهای فناوری اطلاعات در حوزه تبلیغات اینترنتی را بر آن داشته تا از شیوه ارسال نوتیفیکیشن متنی و بنری جهت ارسال انبوه تبلیغات استفاده کنند که البته بازده بالایی هم دارد.

دیالوگی ( پاپ آپ )

ارسال نوتیفیکیشن دیالوگی شیوه ای موثری در ارسال پیام انبوه به کاربران اپلیکیشن ها شناخته شده است. در این روش پیام بهمراه بنر روی صفحه موبایل قابل مشاهده میباشد و کاربر اپلیکیشن نیازی نیست که اپلیکیشن را حتما فعال کرده باشد و یا در حال استفاده از اپلیکیشن باشد , بلکه تمام کاربرانی که اپلیکیشن را روی دستگاه خود نصب شده داشته باشند این پیام را در هر صفحه ای از گوشی خود باشند مشاهده میکنند.

این روش هم یکی از روشهایی می باشد که صاحبان اپلیکیشن برای نصب تضمینی اپلیکیشن مورد استفاده قرار میدهند .

شرکتهای تبلیغات موبایلی و بازاریابی آنلاین از ارسال نوتیفییکشن دیالوگی جهت افزایش عضو شبکه های اجتماعی و یا افزایش بازدیدکنندگان وب سایت و یا حتی تبلیغ سایر اپلیکیشن ها به دلیل تاثیرگذاری بالای آن استفاده میکنند. در شیوه ارسال نوتیفیکیشن دیالوگی ( پاپ آپ ) فراتهران پیام تبلیغاتی شما را بر روی هزاران دستگاه موبایل ارسال میکند و شما میتوانید لینک نصب اپلیکیشن , لینک عضویت شبکه اجتماعی تان مثل لینک جوین کانال تلگرام یا صفحه توییتر یا اینستگرام .. و یا حتی لینک ورود به فروشگاه اینترنتی یا خرید کالایی خاص را درج کنید تا کاربران به محض مشاهده پیام در صورت تمایل شان با لمس تبلیغ به صفحه هدف مراجعه نمایند.

توجه ! ارسال نوتیفیکیشن انبوه شیوه جدید تبلیغاتی است برای ارتباط موثر , سریع و کوتاه بین صاحبان کسب و کار و مخاطبان و کاربران اپلیکیشن های موبایلی و مسلما ارسال این تبلیغ به کاربران اپلیکیشن هایی با کاربران اندک یا موضوعات سطحی عملا موجب هدر رفت هزینه تبلیغات شما خواهد شد.

تنها چند سرویس دهنده ارسال نوتیفیکیشن انبوه را بصورت گسترده با ظرفیت ۱۰۰هزار تا ۵ میلیون بشکل صحیح و با گزارش ارسال و بازده بالا انجام میدهند , اما متاسفانه صدها صفحه در شبکه اجتماعی یا بسیاری از وب سایت ها و اشخاص خود را ارائه دهنده سرویس ارسال پوش نوتیفیکیشن معرفی میکنند ولی عملا بخشی یا کل ارسال پیام تبلیغاتی شما راانجام نمیدهند.

پس فریب واسطه ها و افراد سودجو را نخورید و حتما قبل از سفارش چندین مقاله آموزشی در این رابطه را مطالعه و از بین سرویس دهنده هایی که وب سایت و یا حتی شرکت ثبت شده هستند و دارای تلفن ثابت, پاسخگویی ۲۴ساعته و مشاوره کامل هستند سرویس دهنده را انتخاب کنید.


ثبت نظر