دوشنبه, ۱۶ اردیبهشت,۱۳۹۸

چرا باید نصب تضمینی اپلیکیشن موبایل انجام دهیم ؟

نصب تضمینی اپلیکیشن موبایل : امروز میخوام درباره نصب تضمینی اپلیکیشن موبایل صحبت کنم . که اصلا چیه؟ برای چه کاری استفاده میشه ؟
هنگامی که یک برنامه نویس یک اپ را درست میکنه برای اپ سه حالت بوجود می آید: یا به صورت رایگان است , یا به صورت پولی و یا به صورت ارزش افزوده . لازم بگویم قیمت ارزش افزوده ها بیشتر از رایگان است که این به دلیل دسترسی هایی است که آن ایجاد میکند .

افزایش با کیفیت نصب اپلیکیشن شما باعث افزایش مشتری شما می شود. نصب تضمینی اپلیکیشن موبایل را به صورت واضح و خلاصه میتوان گفت : سازننده های اپلیکیشن ها کاربر را جذب میکنند . برای تسریع از انواع روش های تبلیغاتی استفاده می کنند تا بتوانند بالاترین کیفیت را در کوتاه ترین زمان را داشته باشند .

اما چگونه ؟ نحوه کار به این صورت است که با روشن بودن اینترنت فرد اپلیکیشن شما به صورت خودکار دانلود شده و فرد تنها با گزینه اری و خیر برای نصب مواجه میشود که تایید برای نصب به عواملی بستگی دارد : گفتیم که فرد تنها چیزی که مشاهده میکند صفحه نصب است و در آن جا تنها نام اپلیکیشن شما و لوگوی آن نمایش داده میشود بدین منظور شما باید نام و موضوعی را برای اپلیکیشن خود در نظر بگیرید که روان و جذاب باشد و همچنین لگویی را انتخاب کنید مخاطب را مجاب به نصب آن کند .

حال برای نصب تضمینی اپلیکیشن موبایل نیاز به دسترسی به پنل شمارش اپلیکیشن داریم این پنل مهم ترین کاری میکند تعداد کاربران و یا تعداد نصب های اپلیکیشن شما را برای مدیریت بیشتر نشان میدهد .که معروف ترین پنل ها , پنل پوشه و وانسیگنال است که به دلیل سیاست های موجود در اکثریت شرکت ها بیشتر با پنل وانسیگنال کار می کنند , که این کار دلایل مختلفی دارد اما مهم ترین آن که برای کاربر هم بسیار مهم و قابل توجه است هزینه ی بالای پنل پوشه است.
پنل وانسیگنال یک سیستم حرفه ای برای برسی آمار تعداد نصب های اپلیکیشن
پنل وانسیگنال

عوامل تاثیر گذار بر قیمت نصب تضمینی اپلیکیشن :

عوامل زیادی برای نصب تضمینی اپلیکیشن موبایل وجود دارد که از مهم ترین ان ها میتوان اشاره کرد به :

حجم اپلیکیشن شما : برای مثال هر چه حجم اپلیکیشن کمتر باشد دانلود آن راحت تر و فرایند نصب زودتر شکل میگیرد و این باعث تسریع افزودن کاربران میشود .
موضوع اپلیکیشن : هنگامی که برای فرد پیام نصب ایجاد میشود همان گونه که در بالا هم اشاره کردیم تنها چیزی که باعث فشردن گزینه نصب توسط کاربر میشود نام و موضوع آن اپلیکیشن است برای مثال یک اپلیکیشن آرایشی را همه نصب نمی کنند زیرا آقایان زیاد نیاز به رژ لب ندارند جدا از شوخی باید موضوع و نام اپلیکیشن جذاب و عمومی باشد همین طور لوگوی آن .
دسترسی ها: هنگامی که شما یک اپلیکیشن را نصب میکنید برای ورود به آن پیام هایی مبنی بر دسترسی آن اپلیکیشن به قسمت هایی از تلفن هوشمند شما میشود مانند گالری , پیام ها و تماس ها یا مخطبین یا میکروفن و یا دوربین .خود توصیه می شود هر چه دسترسی نرم افزار کمتر باشد تمایل برای نصب و حتی نگه داشتن آن بیشتر میشود .

قیمت نصب تضمینی اپلیکیشن موبایل
قیمت نصب تضمینی اپلیکیشن موبایل

هزینه نصب تضمینی اپلیکیشن موبایل :

بسیاری از افرادی که تماس می گیرند اولین سوالشان در باره قیمت نصب تضمینی اپلیکیشن موبایل می باشد . باید بگویم قیمت نصب تضمینی مشخص نیست و بسته به اپلیکیشن شما دارد و هر کدام از بندهای بالا میتواند روی نحوه تبلیغ و قیمت آن تاثیر بگذارد . اما برای انیکه شما قیمت حدودی را بدانید باید بگویم هر نصب بین ۳۰۰ تا ۱۵۰۰ تومان به صورت تقریبی می باشد . ممکن است هزینه نصب با توجه به نوع انجام کار بیشتر و یا کمتر بشود .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

بهترین روش تبلیغات برای اپلیکیشن چیست؟

من چندماهی به دنبال جواب این سوال گشتم. شاید هنوز هم جواب دقیقی براش پیدا نکرده باشم اما تجربه فعلیم رو می نویسم شاید به دیگران هم کمک کرد.

قبل از تصمیم گیری برای دادن تبلیغ شما باید اول ارزش کاربر خودتون رو مشخص کنید. ارزش کاربر رو من در ساده ترین شکل به صورت زیر حساب کردم: من تعداد کاربران جدید برنامه رو در یک بازه یک ماهه حساب کردم و در همون ماه هم میزان درآمد رو حساب کردم. (توصیه می کنم فروش و کاربر رو به صورت روزانه حساب نکنید چون ممکنه کسی برنامه رو امروز دانلود کنه ولی آخر هفته خرید کنه. ولی معمولا ۹۰ درصدر کاربران در بازه یک ماهه خرید رو انجام میدن، به جز برنامه های خدماتی که روند حساب کردن ارزش کاربرشون خیلی پیچیده تره)

بهترین روش تبلیغات برای نصب تضمینی اپلیکشین موبایل
بهترین روش تبلیغات برای نصب تضمینی اپلیکشین موبایل

بعد مقدار درآمد کل رو تقسیم بر تعداد کاربر کل (کاربران جدید همون ماه) کردم. نهایتا شما به یه عدد می رسید، مثلا ۵۰۰ تومن. این یعنی مثلا اگه از ۶ تا کاربر شما یکیشون یه محصول ۳ هزار تومنی بخره، در واقع هر کاربر شما ۵۰۰ تومن می ارزه. اینجاست که شما تازه میتونید در مورد به صرفه بودن روندهای تبلیغات تصمیم گیری بکنید.

البته گذشته از این ارزش، که ارزش مالی هر کاربره، یه کاربر می تونه ارزش تبلیغات و برندینگ هم برای شما داشته باشه. چون ممکنه این کاربر خرید نکنه ولی برنامه رو به یکی دیگه معرفی کنه که اون خرید کنه. پس در واقعیت ارزشی که برای هر کاربر حساب کردید، پایه ارزش حساب می شه و در طولانی مدت میتونه این ارزش بیشترم باشه.

پیش از گرفتن تبلیغ شما باید اون ارزش کاربر رو بذارید جلوتون و طوری هزینه کنید که، هزینه گرفتن هر کاربر براتون خیلی بیشتر از ارزش کاربر نشه (همونطور که گفته شد ارزش کاربر در واقعیت همیشه بیش از اون مقداره پس اگه در مثال بالا برای گرفتن هر کاربر ۵۰۰ تومن هم هزینه کنید در واقع به نفعتونه). حالا باید مبلغی از پول رو به صورت آزمایش در روشهای مختلف هزینه کنید تا بفهمید کاربر از هر کدوم چقدر براتون هزینه داره.

تجاربی در مورد هزینه کردن برای تبلیغات

اول از همه شما همیشه میتونه کاربر رو دونه ای ۲۵۰۰ تومن بخرید. تپسل، پیک برتر و خیلی های دیگه کاربر رو بین هزینه ۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰ بهتون می فروشن و تضمین نصب هم میدن (من تست نکردم که بدونم چقدر کاربرها واقعیه ولی می گن که نسبتا واقعیه). پس اگه رفتید و هزینه کردید و کاربر رو با هزینه ای بالاتر از این مقدار پیدا کردید در واقع گند زدید (مگر اینکه دنبال بازه خاصی از افراد باشید و کاربر عام به دردتون نخوره)

تجربه های تبلیغات نصب تضمینی اپلیکشین موبایل
تجربه های تبلیغات نصب تضمینی اپلیکشین موبایل

 

برای حساب کردن مقدار هزینه هر کاربر، اینطوری عمل می کنید که مقداری هزینه می کنید، مثلا ۱۰۰هزار تومن میدید و بعد حساب می کنید ببینید چقدر ازش کاربر گرفتید. اگه با ۱۰۰هزار تومن بتونید ۱۰۰تا کاربر بگیرید (که عدد خوبیه) یعنی هر کاربر برای شما ۱۰۰۰ تومن هزینه برداشته. من این روش رو در تلگرام در چند کانال تست کردم، بسته به هزینه در کانال های مختلف معمولا هزینه هر کاربر بین ۱۵۰۰ تا ۳۰۰۰ تومن بود که خیلی قابل قبول به شمار نمی رفت. مثلا کانالی که ۳۰۰هزارتومن هزینه نصب می گرفت تونست در یک روز حدود ۱۵۰ تا نصب برای ما ایجاد کنه (هر کاربر برای ما ۲هزار تومن هزینه برداشت)

من تبلیغات کلیکی وب رو هم تست کردم. این تبلیغات گرچه دیده شدن خوبی داره اما معمولا خیلی سخت به دانلود منجر میشه، به طور کلی تبلیغات کلیکی وب (مثل صبا ویژن، اینتورک، کلیک یاب و … برای وبسایت خیلی موثرترن) چون بیشتر نمایش دهنده در واقع تبلیغ رو توی کامپیوتر نشون میدن نه توی موبایل (اگه بخوایید تبلیغ فقط توی موبایل نمایش پیدا کنه هزینه هر کلیک کلی بالا تر میره) از طرف دیگه با توجه به چیزی که من تست کردم معمولا در بهترین حالت از هر ۵ کلیک یکی منجر به نصب میشه. (مگر اینکه برنامه شما واقعا چیز خاص و کاربردی ای باشه)

من تبلیغات در عدد (سیستم تبلیغات کافه بازار) رو هم تست کردم که نسبتا خوب بود. البته این بستگی داره که ارزش هر کاربر برای شما چقدر باشه. اگه بتونید از هر کاربر به طور متوسط ۲۰۰۰ تومن پول در بیارید مطمئنا همه این روشها به صرفه است. در عدد هزینه گرفتن کاربر چیزی بین ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ تومن برای ما بود. البته عدد نصب تضمینی هم میده ولی من معمولا به روشهای نصب تضمینی اعتماد نمی کنم (و البته گرون هم هستن).

پیش از تبلیغ اپلیکیشن خود این ۷ مورد را در نظر بگیرید

امروزه با گسترش تکنولوژی و گوشی‌های هوشمند هر شرکت، مانند آمازون و فلیپکارت، اپلیکیشن موبایل خاص خود را دارد. ۹۸% از بازار به‌وسیله گوشی‌های هوشمند قبضه شده است که ۴۸% آن‌ها اندروید و ۴۱% آن‌ها کاربران iOS هستند. استارت آپ ها برای داشتن اپلیکشین موبایل مخصوص مبالغ سنگینی پرداخت می‌کنند.

۱. همه کاربران iOS و اندروید

بیشتر شرکت‌ها فقط بر روی کاربران iOS تمرکز کرده و فراموش می‌کنند که ۴۸% کاربران از گوشی‌های اندروید استفاده می‌کنند. بنابراین منطقی است که بر هردو گروه تمرکز کنیم. درخواست مجوز از شرکت اندروید ممکن است هفته‌ها طول بکشد، اما اپلیکیشن اندروید در عرض چند ساعت فعال می‌شود.

۲. مدت‌زمان نصب اپلیکیشن

برای نصب تضمینی اپلیکیشن موبایل اپلیکیشن شما باید در عرض دو ثانیه نصب شود، در غیر این صورت کاربر از نصب آن منصرف خواهد شد. بنابراین مدت‌زمان نصب باید تا حد امکان سریع باشد.

۳. بودجه

شرکت شما باید تحقیقات کاملی قبل از نصب تضمینی اپلیکشین موبایل انجام دهد و تصمیم بگیرد که کاربران هدفش فقط از کشور خودش هستند یا از کل جهان. اگر می‌خواهد اپلیکیشن پرسرعتی را با قیمت مناسب به دست آورد باید فقط کاربران شرکتش را هدف قرار دهد. اگر بودجه‌اش خیلی کم است می‌تواند کاربران محدودی را هدف قرار دهد. شما می توانید با نصب تضمینی اپلیکیشن بودجه را مدیریت کنید .

۴. هدف

این مهم‌ترین مورد است. قبل از اینکه شما به نصب تضمینی اپلیکیشن موبایل بپردازید و هزینه های مختلفی را برای تبلیغات انجام بدهید باید بدانید هدفتان از راه‌اندازی این اپلیکیشن چیست؟ می‌خواهید به کجا برسید؟ آیا می‌خواهید مشکل کاربران را حل کنید؟ ازآنجایی‌که کاربران نمی‌خواهند با نصب اپلیکیشن های بی‌فایده حافظه گوشی خود را اشغال کنند، بنابراین اپلیکیشن شما باید کار مهمی انجام دهد. همیشه از خودتان بپرسید که چرا کاربران باید از این اپلیکیشن استفاده کنند؟

۵. بازار هدف

برای موفقیت در عرصه تجارت موبایل، باید بازار هدف خود را انتخاب کنید. آیا این اپلیکیشن به طبقه‌بندی سبک زندگی مربوط است یا زیبایی؟ زیرا بیشتر کاربران اپلیکیشن های زیبایی بانوان هستند. در نصب تضمینی اپلیکیشن موبایل هم شما می توانید بازار هدف خود را انتخاب کنید و متناسب با بازار هدفتان تبلیغات را شروع کنید .

۶. مصرف باتری

این مورد یکی از موارد بسیار مهم است، مخصوصاً در رابطه با اپلیکیشن هایی که از بلوتوث استفاده می‌کنند. اگر اپلیکیشن شما باتری زیادی مصرف کند، درنهایت شکست خواهید خورد. بنابراین قبل از عرضه اپلیکیشن خود باید مصرف باتری آن را امتحان کنید.

۷. باگ اپلیکیشن

باگ‌های موجود در اپلیکیشن را شناسایی کرده و آن‌ها را در نسخه جدید رفع کنید. این باگ‌ها می‌توانند نظر کاربران را نسبت به اپلیکیشن موردنظر تغییر دهند.

ثبت نظر