اگر از کسانی هستید که بازاریابی پیامکی را برای کسب‌وکار خود انتخاب کرده‌اید، احتمالاً متوجه هستید که پیامک‌های تبلیغاتی شما برای تعدادی از افراد تحت عنوان “لیست سیاه” دسته بندی شده است. در حقیقت، یکی از آیتم‌های مهم بازاریابی شما که دسترسی و تبلیغات برای همه‌ی مخاطبانتان است، در این مرحله دچار اشکال شده است و شما به بخش مهمی از مخاطبانتان دسترسی ندارید. اما نگران نباشید سامانه پیامکی ملی‌پیامک برای شما راه‌حلی در نظر گرفته است. اما ابتدا ببینیم لیست سیاه چیست و سپس ملی‌پیامک چه راهکاری برای این لیست سیاه دارد.

شرکت مخابرات اواخر سال 1390 با پیامکی از مشترکین خود درباره دریافت و عدم دریافت پیامک تبلیغاتی نظرسنجی کرد. در پاسخ به استعلام شرکت مخابرات ایران، از سی و سه میلیون مشترک همراه اول فقط ۱۱% (سه میلیون و سیصدهزار نفر) عدم تمایل خود را نسبت به دریافت پیامک‌های تبلیغاتی انبوه اعلام کردند. البته این آمار در سال 94 به مقدار قابل توجهی افزایش یافت.

 

ارسال پیامک صوتی
ارسال پیامک صوتی

 

لیست سیاه یا بلک لیست مخابرات، لیست شماره‌هایی است که به‌صورت داوطلبانه و آگاهانه از دریافت پیامک‌های تبلیغاتی انصراف داده‌اند. حدوداً ۲ سال است که با حضور لیست سیاه مخابراتی، امکان ارسال پیامک به تعداد زیادی از مخاطبین سلب شده است و این یکی از مشکلات اصلی بازاریابی پیامکی است. اما راه حل ملی‌پیامک چیست؟ پیامک صوتی!

 

در صورتی که به اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز دارید یا سوالی برایتان پیش آمده است، با بخش پشتیبانی ملی‌پیامک به شماره تلفن 26411826-021 تماس بگیرید.

 

با “پیامک صوتی” به‌راحتی می‌توانید پیامک‌هایی را که برای لیست سیاه ارسال نشده‌اند، ارسال کنید. در این مقاله قصد داریم همه‌ی آن چیزی را که لازم است درباره پیامک صوتی بدانید برایتان شرح دهیم، مزایای آن را بررسی کنیم و ببینیم چه تفاوتی میان پیامک صوتی و سایر روش‌ها وجود دارذ.

پیامک صوتی چیست و چگونه شما را از لیست سیاه مخابرات عبور می‌دهد؟

اگر از پنل ملی‌پیامک استفاده کرده باشید، می‌دانید که برای ارسال پیامک چندین روش وجود دارد: ارسال انبوه، ارسال هوشمند، ارسال متناظر، ارسال منطقه‌ای هدفمند، ارسال زماندار، ارسال تدریجی، پیامپ و … . اما در تمام این روش‌ها، قابلیت ارسال به لیست سیاه مخابرات وجود ندارد.

“خطوط خدماتی” اولین راه‌حل برای عبور از لیست سیاه مخابرات بود، سازمان‌ها و موسساتی که هدفشان اطلاع‌رسانی و خدمات بود و قصد تبلیغات نداشتند، می‌توانستند خطوط خود را به “خطوط خدماتی” تبدیل کنند و اینگونه از لیست سیاه مخابرات عبور کنند. با این حال برخی از مجموعه‌ها امکان فراهم نمودن تمامی مدارک مورد نیاز (مانند شماره‌ی ثبت، شناسه ملی، کد اقتصادی و…)برای خطوط خدماتی را ندارند.

کاربرد هوشمندانه پیامک صوتی در سامانه ملی‌پیامک به نحوی است که می‌تواند جایگزین”خطوط خدماتی” شده و برای اطلاع‌رسانی‌های ضروری استفاده شود. بنابرین شما می‌توانید به مخاطبینی که در لیست سیاه هستند، پیام صوتی ارسال کنید. چگونه؟

این امکان جدید در بخش پیامک صوتی اضافه شده‌ است.

تفاوت پیامک صوتی با سایر روش ها

تا اینجا متوجه شدیم که پیامک صوتی، تنها روشی است که به لیست سیاه مخابرات دسترسی دارد، اما ارسال آن با روش‌های دیگر ارسال سامانه فراتهران کمی تفاوت دارد. از جمله این‌که:

حداقل تعداد شماره‌هایی که می‌توان برای آن پیام صوتی فرستاد 10 شماره است و برای کمتر از این تعداد، امکان ارسال وجود ندارد.
هزینه ی ارسال آن 1/64 برابر پیامک‌های معمولی است.
در صورتی که فرد به موبایل خود پاسخ ندهد این امکان در سامانه وجود دارد که بیش از یک‌بار تماس گرفته شود و با هربار اضافه شدن، هزینه‌ به صورت زیر است:

پیامک صوتی
پیامک صوتی

نکاتی که در ارسال پیامک صوتی باید به آن دقت کنید

  • در هنگام ارسال پیامک با فعالسازی گزینه‌ی “ارسال پیامک صوتی” و درج متن پیامک، علایم نگارشی از قبیل فتحه، کسره، تنوین و … را به طور کامل در متن خود لحاظ کنید تا یک “صوتِ خوانا” به اطلاع مشتری برسد تا کلمات بریده بریده و منقطع نباشند.
  • حتماً قبل از ارسال، یک ارسال تست انجام دهید. در این ارسال تست به طور خودکار یک پیامک صوتی از متن پیامک به شماره موبایل ثبت شده شما، ارسال می‌شود.
  • در صورتی که متن شما حاوی شماره تماسی است که باید به اطلاع مشتریان برسد، حتما در ابتدای شماره تلفن از علامت “:” استفاده کنید.
  • اصلاً نگران ضبط صدا برای هر پیام به صورت مجزا نباشید زیرا این ماژول به صورت هوشمند تبدیل متن به گفتار را انجام خواهد داد.
  • لازم نیست عملیات ارسال به مخاطبین لیست سیاه را به صورت دستی انجام دهید، در صورت فعال کردن این گزینه سیستم به صورت خودکار، تماس با لیست سیاه را انجام می‌دهد.

 

در صورتی که به اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز دارید یا سوالی برایتان پیش آمده است، با بخش پشتیبانی ملی‌پیامک به شماره تلفن 26411826-021 تماس بگیرید.

مراحل ارسال پیامک صوتی

برای شروع بر روی آیکون “پیام صوتی” واقع در منوی ارسال کلیک کنید، سپس “ارسال پیام صوتی متنی” را انتخاب و روی “ارسال جدید” کلیک کنید. در صفحه‌ای که باز می‌شود ابتدا عنوانِ پیامک خود را انتخاب کنید. دقت کنید این عنوان برای مشتریان شما ارسال نمی‌شود. این عنوان برای خود شماست؛ صرفاً به این منظور است که شما لیست مشتریان دسته‌بندی‌شده‌ی خود را به تفکیک داشته باشید و بدانید کدام اس‌ام‌اس‌ها برای چه کسانی ارسال شده است.

سپس، متن پیامک خود را با رعایت کامل علائم نگارشی تایپ کنید. سپس از مشترکین خود، لیست گیرندگان را انتخاب کنید.

نحوه ارسال پیامک صوتی
نحوه ارسال پیامک صوتی

در “تنظیمات پیشرفته” انتخاب کنید که در صورت عدم پاسخ از مشترکین، چند بار با آنها تماس گرفته شود. سپس روی “مرحله بعد” کلیک کنید.

نحوه ی ارسال پیامک صوتی
نحوه ی ارسال پیامک صوتی

پس از کلیک روی “مرحله بعد” پنجره‌ای برای‌تان باز می‌‌شود که اطلاعات کامل ارسال، مانند متن پیامک، تعداد شماره‌های صحیح، ردیف ارسالی، تعداد تلاش تماس و هزینه ارسال به شما نمایش داده خواهد‌ شد. همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید از این قسمت می‌توانید زمان ارسال پیامک‌ها را مشخص نمایید.

پس از تایید، ارسال شما در وضعیت “منتظر تایید” قرار خواهد گرفت و رکورد مرتبط به ارسال در لیست ارسال‌های انبوه نمایش داده خواهد شد. در نهایت روی گزینه “ارسال” کلیک کنید.

نحوه ارسال پیامک صوتی
نحوه ارسال پیامک صوتی

نتیجه گیری

سرویس پیامک صوتی سامانه فراتهران ، قابلیت آسان و فوق‌العاده کاربردی برای دسترسی به لیست سیاه مشترکین شماست، بدون آنکه نیازی به خطوط خدماتی و دردسرهایی این چنینی داشته باشید. کافیست متن پیامک صوتی خود را نوشته و این گزینه را فعال کنید. دیگر لیست سیاهی وجود نخواهد داشت.

***

اگر علاقه دارید یک کمپین پیامک تبلیغاتی راه اندازی نمایید، با ما تماس بگیرید. کارشناسان فنی فراتهران می توانند بر اساس نوع فعالیت و تجارت شما برای شما، روش و شیوه های تبلیغاتی تعیین نمایند و برای کسب درآمد بیشتر شما را یاری کنند.

در صورتی که به اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز دارید یا سوالی برایتان پیش آمده است، با بخش پشتیبانی ملی‌پیامک به شماره تلفن 26411826-021 تماس بگیرید.

آیا به پاسخ خود رسیدید؟

به این صفحه امتیباز بدهید !