ساعت کاری 9:00-18:00

تهران -میرداماد- میدان مادر- خیابان آزیتا – کوچه دوم – پلاک -واحد5

88104100

وب سرویس

وب سرویس چیست ؟

وب سرویس ها برنامه هایی هستند که تحت وب قابل دسترسی اند و از طریق پروتکل های استانداردی مانند Http به انتقال و مبادله دیتا با سایر برنامه های کاربردی می پردازند.
اساس کار وب سرویس (Web Service) ها بر پایه دریافت و تولید پیغام بنیان گذاری شده است. بدین معنی که آنها منتظر می مانند که کلاینت ها به آنها وصل شده و بنا به درخواست کلاینت ها به آن ها پاسخ می دهند .

API چیست ؟

به زبان ساده، API (مخفف Application Programming Interface) رابط‌هایی نرم‌افزاری هستند که ارتباط بین نرم‌افزارهای مختلف را پیاده سازی می‌ کنند.

به طور کلی کاربرد WebService و API در پنل اس ام اس چیست ؟

یکی از مهمترین کاربردهای پنل های اس ام اس تحت وب قابلیت اتصال آن به نرم افزار های خارجی است ، این کاربرد باعث می شود ، تا نرم افزار های کاربردی دیگر قادر باشند در شرایط مختلف پیامک ارسال نمایند به عنوان مثال هنگامی که شما از یک سامانه فروش بلیت ، خریدی انجام میدهید یک تراکنش انجام می شود ، که سامانه مربوطه از طریق وب سرویسی که ما در اختیار انها قرار دادیم یک پیامک حاوی اطلاعات بلیط به شما ارسال می کند . یا در یک نرم افزار حسابداری حقوق و دستمزد هنگام ثبت حقوق افراد پیامکی مبنی بر واریز حقوق و مشخص بودن میزان حقوق و پاداش برای وب ارسال می گردد ، همچنین در مورد بسیاری از وب سایت ها و نرم افزار ها این امکان بسیار حیاتی می باشد.

چطور از وب سرویس فراتهران استفاده نماییم و سایت یا نرم افزار خود را به پیامک مجهز کنیم ؟

اتصال نرم افزار های مختلف به وب سرویس پیامک کار بسیار ساده است و با چند خط برنامه نویسی انجام می شود ، ما نمونه کد هایی را به زبان های مختلف آماده کردیم تا برنامه نویسان محترم بتوانند به سادگی این کار را انجام دهند ، در زیر نمونه کد ها و مستندات برنامه نویسی به تفکیک زبان برنامه نویسی قرار داده شده است. شایان ذکر است که شرکت فراتهران به عنوان یکی از شرکت های ارائه دهنده خدمات ارزش افزوده تلفن همراه، در اکثر حوزه های فعال و پرمخاطب مربوط به خدمات بالا فعالیت دارد و سرویسهای متعدد و متنوعی را متناسب با سلیقه، علاقمندی و نیازهای طیف گستردهای از کاربران تلفن همراه ارائه می دهد. همچنین شرکت های که نرم افزار سامانه پیام کوتاه دارند و شرایط عقد قرارداد با توجه به شرایط سخت و انجام خرید های اعتبار پیامک بالا برای تعرفه مناسب جهت رقابت در بازار پیامکی ندارند،

چرا از وبسرویس فراتهران استفاده کنیم؟

اولین سامانه ای هستیم که از طریق وبسرویس با شرایط مشابه پنل اپراتوری دسترسی فراهم آورده ایم که حتی پیغام های که در وبسرویس دریافت میکنید عینأ پیغام های خود اپراتور می باشد که با این روش سرعت ارسال بسیار بالا بوده درخواست ها درصف قرار نمیگیرد و همچنین در لحظه ارسال برگشتی ها نیز مشخص می شود و نیازی به گزارش گیری برای مشخص شدن برگشتی ها ندارد که در این روش برای گزارش گیری سرور و سیستم شما درگیر گزارش گیری های که برگشتی بوده نخواهد شد و درنتیجه سرعت سرعت گزارش گیری هم بیشتر خواهد شد.
 

 

 
مستندات:

1.راهنمای استفاده از وب سرویس ارسال
2.راهنمای استفاده از وب سرویس دریافت
نمونه کد ها :
1.نمونه کد برای نرم افزار تحت وب به زبان های #C وVB.NET
2.نمونه کد برای نرم افزار تحت ویندوز به زبان #c
3.نمونه کد وب سرویس به زبان PHP
4.نمونه کد صفحه ورود به پنل

آیا به پاسخ خود رسیدید؟

به این صفحه امتیباز بدهید !

Call Now Buttonمشاوره رایگان